Ideje átadni a stafétát2023-11-06T17:01:15+01:00

IDEJE ÁTADNI A STAFÉTÁT

Hogyan ne maradj örökre a vállalkozásod foglya?

Új kalandok

A legtöbb vállalkozó azért indította el a vállalkozását, hogy anyagi függetlenséget, stabilitást, biztonságot, és új szintet, egyfajta szabadságot érjen el általa.

Mégis sokan a saját vállalkozásuk folyaként élnek, és keveseknek sikerül valóban elérni azt az egzisztenciát és szabadságot, amire vágynak.

Ezzel csak akkor van baj, amikor már inkább új kalandokat keresel, de nem mered vagy nem tudod elengedni azt amit már felépítettél, vagy akkor, mikor már szívesen letennéd a lantot és átadnád a stafétát a következő generációnak.

Mindkét esetben ugyanazok a problémák merülnek fel

  • vajon nélkülem meddig lesz eredményes a vállalkozás?
  • mikor omlik össze kártyavárként, amit felépítettem?
  • ki lesz az, akinek át tudom (át merem) adni, és méltó arra, hogy a helyembe lépjen?
  • hogyan fog ez nekem megtérülni?

Az új kalandok (akár aktív, akár passzív időszak áll előtted) nagyon csábítóak.

Amikor az ember eldönti, hogy vált, sokszor annyira az új célok irányítják őket belülről, hogy felhagynak mindennel, amit addig csináltak, és összeomlasztják a vállalkozásukat.

Pedig ez nem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy továbblépj egy új szintre vagy átnyergelj egy új kihívásra.

Mi a megoldás?

Első lépésként felmérjük a céged jelenlegi helyzetét, és kidolgozzuk azt a működési állapotot, amire vágysz.

Ezután felvázoljuk azt a működési sémát, ami biztosítja a feladatok delegálásának lehetőségét. Ez magában foglalja a szervezeti felépítés (újra)szervezését, és a pénzügyi működés stabilizálását is.

A teljes folyamatról dokumentáció készül, mely magában foglalja a később betartandó irányelvek írásba foglalását. Ez lesz a garancia, hogy később a vállalkozás nélküled is hatékonyan és gazdaságosan fog működni.

Végül a teljes folyamatot végig menedzseljük, és akkor engedjük el a vállalkozás „kezét”, amikor már a gyakorlatban bizonyított az új struktúra és stratégia.

Mire számíthatsz egy személyes konzultáción?2023-09-29T08:37:50+02:00

Egy ilyen konzultáció háromféleképpen szokott végződni:

1) Olyan tanácsokat kapsz (akár stratégiai, akár egészen konkrét kivitelezési javaslatokat), amiket a csapatoddal, kivitelezőiddel meg tudsz valósítani, és így további együttműködésre, további konzultációra velem hosszú ideig nem lesz szükséged…

2) A konzultáció után úgy döntesz, hogy szeretnél velem rendszeresen konzultálni (havonta, negyedévente), amire ott helyben tudok majd adni egy kedvező konstrukciót…

3) A konzultáció után úgy döntesz, hogy szeretnél bevonni a rendszeres konzultáció mellett a megvalósításba is, amire ott helyben meg tudom mutatni a VIP és az EXIT program részleteit, amiből választhatsz.

Hogyan készüljek a konzultációra?2023-09-29T08:37:14+02:00

Első lépésként jelentkezel a konzultációra a fenti űrlapon.

Utána  ki kell töltened egy kérdőívet, amiben a mostani helyzetedre leszek kíváncsi: ez lesz a beszélgetés szakmai alapja.

Ezt a beszélgetések előtt átnézem és kiszedem belőle a fejlesztési javaslatokat.

Ezen a konzultáción mindkettőnk számára kiderül, hogy van e még teendőd azzal, hogy önjáróvá tegyük a pénzügyi osztályodat és gazdaságossá tegyük a céged működését.

Mennyibe fog ez Nekem kerülni?2023-09-19T18:02:00+02:00

1) A kérdőív kitöltése utáni, első félórás személyes konzultáció díjmentes.

2) A további eseti, személyes konzultációk díja 45.000 Ft / óra, az online pedig 35.000 Ft/óra.

3) A projekt vagy program alapú konzultációk egyedi árazásúak.

Go to Top